Taylor Swift - Shake It Off - videoklip s titulky

Přehrát celé album

Základní údaje

  • Oficiální videoklip s českými titulky
  • Datum vydání: 18. 8. 2014
  • Režie: Mark Romanek
  • Překlad: kari, časování: Robert Nesta.

Informace o videoklipu

Pokud neznáte Shake It Off, asi jste strávili uplynulé tři roky v kómatu a nebo jste se vrátili odněkud z polární stanice na Antarktidě. Shake It Off se totiž stala jednou z nejúspěšnějších písní co do počtu přehrání na různých platformách (ať už to je klasické rádio, streamovací služby či YouTube). Možná jste už ale trochu zapomněli na klip, pojďme si ho připomenout.

Začíná se mezi baletkami, které se rozcvičují. Ze zástupu se najednou vynoří Taylor Swift a začne zpívat o předsudcích, které proti ní lidé mívají. Taylor se po celou dobu klipu snaží hrát roli roztomilé, komické, ale trochu otravné holky, která kazí ostatním dokonalé vystoupení, což souvisí s textem, který má být jedním velkým, trochu rebelským vysmáním se všem “hejtrům”. Baletky se změní na špičkové hip-hopové tanečníky a hned poté zase na tanečníky lyrického tance. V klipu účinkují špičkoví zástupci těchto různorodých druhů tanců, kteří se dokáží dokonale projevovat řečí svého těla. Taylor vedle těch nejlepších tanečníků světa jen tak ledabyle a nemotorně vlní boky, zatímco ostatní vymetají salta a předvádí úžasné taneční kreace. Dále z tanců vidíme twerkování nebo jazzový tanec.

Ve videoklipu se taky Taylor Swift převleče jako Lady Gaga a Skrillex. V části mezihry, která po tom přímo volá, se objeví roztleskávačky a v závěrečném refrénu, se klip změní ve změť volného tance, na který přistoupí i profíci a přidají se k nim i někteří fanoušci a fanynky Taylor Swift, kteří byli pro tento klip vybráni.

Patrik

Zpět na detail alba