P!nk - What About Us - videoklip s titulky

Přehrát celé album

Základní údaje

  • Oficiální videoklip s českými titulky
  • Datum vydání: 16. 8. 2017
  • Režie: Georgia Hudson
  • Překlad: kari, časování: Robert Nesta.

Informace o videoklipu

Samotná píseň What About Us se jeví spíše jako intimní zpověď o vztahu mezi dvěma osobami, klíčová otázka písně: "A co bude s náma?" se díky videoklipu s velkofilmovou výpravou najednou zvětšuje a stává se sociopolitickým komentářem. V americkém kontextu to je vnímáno také jako vyjádření nejistoty a obav z budoucnosti země řízené novým a tentokrát republikánským prezidentem Donaldem Trumpem.

V úvodu a závěru slyšíme guvernéra New Jersey Chrise Christieho na republikánském Národním shromáždění. "Odmítněme nenávist! Odmítněme rasismus! Nyní je čas chránit naši komunitu," burácí Chris Christie. Je však nad slunce jasné, že Pink s tvůrci videoklipu použili tento záznam proto, aby nastolili otázku: "Kde jsou ty vaše sliby?"

V klipu proto vidíme příslušníky menšin, jak jsou zahnáni do úzkých, když jsou stíhaní policií. Úvodní skleslí lidé na parkovišti mají patrně představovat uprchlíky. Dva muži v klipu – nejdříve se zdá že budou bojovat, poté ale spolu převádějí moderní scénický tanec – očividně vytvářejí metaforu k homosexuálním párům. Na poslední vteřiny se klip přesune z typických prostředí velkoměsta (potemnělé ulice, opuštěné rozestavěné budovy, typická americká restaurace) mimo město do pouště, kde zakončuje Pink s okolo dvaceti tanečníky videoklip závěrečnou choreografií.

Patrik

Zpět na detail alba