AC/DC

Založeno:
31. prosince 1973 (50 let)

Místo založení:
Sydney, Austrálie

Vydavatelství:
Albert Productions
Atlantic
Columbia
Elektra
Epic

Oficiální stránky:
https://www.acdc.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

AC/DC, australská rocková legenda, je jednou z nejvlivnějších a nejoblíbenějších rockových kapel na světě. Tato skupina vytvořila nezapomenutelný zvuk a stala se synonymem pro tvrdý rock.

Rané začátky a průlom

AC/DC byli založeni v Sydney v roce 1973 a brzy získali uznání na hudební scéně. Jejich průlom přišel s albem High Voltage z roku 1975, které obsahovalo hitovou skladbu T.N.T. Kapela rychle získala základnu fanoušků a stala se známou pro svou energickou hudbu a vystoupení.

Nezaměnitelný zvuk

AC/DC jsou známí svým nezaměnitelným zvukem, který kombinuje tvrdé kytary, výrazné bicí a charakteristický zpěv frontmana Bon Scotta (a později Briana Johnsona). Jejich písně, jako Highway to Hell, Back in Black a Thunderstruck, jsou známé po celém světě.

Kariérní úspěchy a vliv

AC/DC získali mnoho hudebních ocenění a prodali více než 200 milionů alb po celém světě. Skupina se stala ikonou tvrdého rocku a vlivem na další generace rockových hudebníků. Jejich živá vystoupení jsou známá pro svou intenzitu a energii.

Legendární hity a alba

AC/DC mají rozsáhlý katalog hitů a alb. Jejich alba, jako Highway to Hell, Back in Black a For Those About to Rock We Salute You, jsou považována za klasiky rockové hudby. Skladby, jako You Shook Me All Night Long a Hells Bells, patří mezi nejznámější rockové hity všech dob.

Stále aktivní

AC/DC zůstávají stále aktivní a pokračují v produkci nové hudby. Skupina si udržuje loajální základnu fanoušků a stále koncertuje po celém světě. Jejich hudba a vliv na rockovou scénu jsou nepopiratelné.

Kralové tvrdého rocku

AC/DC jsou nezpochybnitelnými králi tvrdého rocku, kteří zanechali trvalý otisk v hudbě a rockové kultuře. S jejich tvrdými riffy a energickou hudbou pokračují v obohacování rockového světa a inspirují posluchače po celém světě.

ONEmusicSingly

1979

Girls Got Rhythm / Get It Hot , Girls Got Rhythm , Highway to Hell

1978

Rock 'n' Roll Damnation / Kicked in the Teeth , Rock 'n' Roll Damnation / Cold Hearted Man , Rock ’n’ Roll Damnation / Sin City

1977

Let There Be Rock Part 1 & 2 , Problem Child / Let There Be Rock , Whole Lotta Rosie / Dog Eat Dog , Dog Eat Dog / Carry Me Home , Love at First Feel / Problem Child , Grab Hold of This One!

1976

Dirty Deeds Done Dirt Cheap / R.I.P. , Jailbreak / Fling Thing , T.N.T. / I'm a Rocker , Dirty Deeds Done Dirt Cheap / There's Gonna Be Some Rockin'

1975

It’s a Long Way to the Top (If You Wanna Rock ’n’ Roll) , High Voltage / Soul Stripper , Baby, Please Don't Go / Love Song

1974

Can I Sit Next to You Girl , Can I Sit Next to You Girl / Rockin' in the Parlour