Informace o webu

ONEmusic.cz je rozsáhlá hudební databáze se spoustou možností. Každý uživatel si zde může založit svůj profil, prostřednictvím kterého mu je umožněno hodnotit a komentovat studiová alba, vytvářet si seznamy oblíbených interpretů nebo jen prostě poslouchat online hudbu všech žánrů.

Tento projekt prochází stále vývojem. Postupem času se zde budete moci setkávat s nově přidávanými vylepšeními, které budou realizovány také na základě námětů z řad našich návštěvníků. Vy sami můžete ke zkvalitnění této databáze přispívat mimo jiné tím, že budete přidávat informace k interpretům a albům nebo také překlady k jednotlivým písním. Za tuto činnost budete odměňováni body, které vám zajistí místní prestiž.

Historie webu

Myšlenku na vytvoření hudební databáze jsem nosil v hlavě již několik let. Prvním krokem bylo vymyslet název. Z několika variant jsem vybral vítěznou ONEmusic, jež má znázorňovat spojení různých hudebních stylů na jednom místě. Dne 6. srpna 2011 jsem tedy založil doménu ONEmusic.cz, která však ležela pár let jen tak ladem.

V průběhu času jsem zde začal testovat různé systémy, na kterých by vše mohlo fungovat. Vývoj prošel několika fázemi, nicméně stále to nebylo podle mých představ. Pokud jste sem tedy tou dobou náhodou zabloudili, mohli jste zde nalézt jen velmi malé množství interpretů, desek a překladů.

Na konci roku 2013 nastal ve vývoji velký průlom. Podařilo se sehnat programátory, kteří začali postupně vytvářet aplikaci na míru. Vše začalo tvorbou databáze interpretů a alb, poté následovalo přidávání dalších uživatelských funkcí až do dnešní podoby. Stránky mám v plánu samozřejmě stále rozvíjet a zdokonalovat, k čemuž můžete prostřednictvím zpětné vazby přispět také vy.

Současnost a vize do budoucna

V současné době čítá databáze na 279 364 interpretů, ke kterým je přiděleno 770 603 jejich studiových nahrávek. Díky 113 uživatelům je zde ohodnoceno 1040 alb a napsáno 91 komentářů. Kompletní statistiky si můžete prohlédnout na stránce Statistiky webu.

Naší vizí do budoucna je stát se místem, kam se budete chtít vracet a kde budete rádi trávit svůj čas. Chtěli bychom zde vytvořit přátelské prostředí pro komunitu všech fanoušků hudby různých žánrů. Doufejme, že se nám to časem společně podaří…

Nucks, administrátor