Bob Dylan

Vlastní jméno:
Jack Frost

Datum narození:
24. května 1941 (83 let)

Místo narození:
Duluth, USA

Vydavatelství:
Artone
CBS
Columbia
Mobile Fidelity Sound Lab
Simply Vinyl
Sony Music
Sony Music / Bonton Slovakia
Sony Records International

Oficiální stránky:
https://bobdylan.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Bob Dylan je legendární americký hudebník, zpěvák, textař a básník, který se stal jedním z nejvýznamnějších umělců 20. století. Jeho hudba a texty, které reflektují sociální změny a politickou kulturu své doby, mu vynesly nesčetné ocenění a uznání, včetně Nobelovy ceny za literaturu.

Fráze folkového hnutí

Bob Dylan se narodil jako Robert Allen Zimmerman 24. května 1941 v Duluthu, Minnesotě. Svou kariéru započal v Greenwich Village v New Yorku, kde se stal součástí folkového hnutí. Jeho zpěv a písně byly silně ovlivněny lidovou hudbou a protestními písněmi té doby.

Průlom s Blowin' in the Wind a The Times They Are A-Changin'

Průlomovými okamžiky v kariéře Boba Dylana byly vydání písní Blowin' in the Wind a The Times They Are A-Changin' v roce 1962 a 1963. Tyto písně se staly hymnami amerického hnutí za občanská práva a změny v 60. letech. Dylanovy texty byly zpívané a interpretovány mnoha umělci a staly se symbolem hnutí za občanská práva a protiválečného hnutí.

Elektrický přechod a album Highway 61 Revisited

Bob Dylan šokoval své fanoušky, když v roce 1965 přešel od akustického zvuku k elektrickému zvuku na svém albu Bringing It All Back Home. Toto rozhodnutí vyústilo v album Highway 61 Revisited, které obsahovalo hit Like a Rolling Stone. Toto album změnilo rockovou hudbu a přineslo nový zvuk do hudebního průmyslu.

Nobelova cena za literaturu

V roce 2016 obdržel Bob Dylan Nobelovu cenu za literaturu za having created new poetic expressions within the great American song tradition. Toto ocenění uznalo jeho texty jako důležitý přínos k literatuře a kultuře a vyvolalo širokou diskuzi o spojení hudby a literatury.

Odkaz a vliv

Bob Dylan se stal jedním z nejvýznamnějších hudebníků v historii hudby. Jeho texty a hudba ovlivnily generace umělců a jeho písně stále oslovují posluchače po celém světě. Jeho schopnost vyjádřit složité myšlenky a emoce prostřednictvím písní mu zajistila pevné místo v hudebním světě.

Americký hudebník a držitel Nobelovy ceny

Bob Dylan je nejen hudební legendou, ale také literárním géniem. Jeho hudba a texty jsou plné hloubky a emocí a nadále oslovují a inspirují mnoho posluchačů po celém světě. Jeho umělecké dědictví a vliv na hudbu a kulturu jsou nepopiratelné.

ONEmusicSingly

1966

Can You Please Crawl Out Your Window? / Highway 61 Revisited , Can You Please Crawl Out Your Window? / Highway 61 Revisited , Can You Please Crawl Out Your Window? / Highway 61 Revisited , One of us Must Know (Sooner or Later) , Rainy Day Women #12 & 35 , I Want You , Just Like a Woman

1965

Positively 4th Street , Positively 4th Street , Positively 4th Street , Like a Rolling Stone , Like a Rolling Stone , Subterranean Homesick Blues

1962

Mixed Up Confusion , Mixed Up Confusion / Corrina, Corrina

1956

[untitled]