Foo Fighters

Založeno:
1994 (30 let)

Místo založení:
Seattle, USA

Vydavatelství:
Capitol Records
RCA
Roswell Records

Oficiální stránky:
https://www.foofighters.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Foo Fighters vznikli v roce 1994 jako sólový projekt frontmana Nirvany, Davea Grohla. Po tragické smrti Kurta Cobaina se Grohl rozhodl vyjádřit svou kreativitu a založil Foo Fighters. První album, nazvané jednoduše Foo Fighters (1995), bylo prakticky sólovým projektem s Grohlem hrajícím všechny nástroje.

Rychlý růst a hitová éra

Postupem času se Foo Fighters stali kompletní kapelou a rychle dosáhli komerčního úspěchu. Hity jako Everlong, My Hero a Learn to Fly zaznamenaly velký úspěch a kapela si získala fanoušky svou energií a melodiemi. Jejich hudební styl kombinuje prvky rocku, grunge a alternativy.

Nezničitelná kreativita

Foo Fighters jsou známí svou neustálou kreativitou a schopností překonávat hudební žánry. Každé jejich album je odrazem vývoje a experimentace, což je patrné například v albumech The Colour and the Shape (1997) nebo Wasting Light (2011). Kapela si udržuje svou autentičnost a nikdy se nebojí zkoušet nové věci.

Epická živá vystoupení

Foo Fighters jsou proslulí svými epickými koncertními vystoupeními. Jejich živá energie a kontakt s publikem jsou nezapomenutelné. Kapela neustále dokazuje, že rocková hudba má stále co nabídnout a jejich koncerty jsou zárukou nekonečného nadšení a radosti z hudby.

Odkaz a trvalý vliv

Foo Fighters nejenže získali mnoho hudebních ocenění, ale také zanechali nezmazatelný otisk v rockové historii. Jejich trvalý vliv na hudební scénu a schopnost přinášet novou energii do každého projektu činí z Foo Fighters jednu z nejvýznamnějších rockových kapel současnosti.

ONEmusicSingly

1996

Big Me , Big Me , Big Me , Big Me

1995

I'll Stick Around , For All the Cows , For All the Cows , For All the Cows , I'll Stick Around , I'll Stick Around , I'll Stick Around , This Is a Call , This Is a Call , This Is a Call , This Is a Call , Big Me