Sinéad O’Connor

Datum narození:
8. prosince 1966

Místo narození:
Glenageary, Irsko

Datum úmrtí:
26. července 2023 (†56 let)

Vydavatelství:
Atlantic
Chrysalis
EMI Music Belgium
KOCH Records
Nettwerk
One Little Indian Records (US)
Roadrunner Records
That's Why There's Chocolate and Vanilla

Oficiální stránky:
http://www.sineadoconnor.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Sinéad O'Connor je známou írskou zpěvačkou a textařkou, která se stala jednou z nejvýraznějších a kontroverzních hudebních umělkyň. Její hlas a emotivní písně ji katapultovaly na světovou hudební scénu.

Raný život a začátek kariéry

Sinéad O'Connor se narodila 8. prosince 1966 v Glenageary, hrabství Dublin, Irsko. Její hudební talent byl zřejmý již od dětství, a začala se věnovat zpěvu a psaní písní v mladém věku. Její první album The Lion and the Cobra bylo vydáno v roce 1987 a ihned získalo pozornost kritiky i publika.

Průlom s hitem Nothing Compares 2 U

Průlomovým okamžikem v kariéře Sinéad O'Connor bylo vydání singlu Nothing Compares 2 U v roce 1990. Tato píseň, původně napsaná Princem, se stala celosvětovým hitem a stala se ikonickou. Videoklip k této písni získal mnoho ocenění a stále je považován za jeden z nejvýznamnějších ve své éře.

Umělecká vize a kontroverze

Sinéad O'Connor je známá svou autentičností a nebojí se vyjadřovat své politické a sociální názory ve své hudbě a v médiích. Její kontroverzní akt, kdy v roce 1992 na počátku vystoupení v pořadu Saturday Night Live natrvalo roztrhla fotografii papeže Jana Pavla II., vyvolal vlnu diskuzí a kontroverze. Tato událost ji vystavila velké kritice, ale také zvýšila její povědomí veřejnosti o problémech, kterým věřila.

Album I Do Not Want What I Haven't Got

Její album I Do Not Want What I Haven't Got z roku 1990 zahrnovalo hity jako Three Babies a The Emperor's New Clothes. Toto album ukázalo její schopnost tvořit písně, které kombinují výrazný hlas s hlubokými emocemi a silnými texty. Album bylo dobře přijato kritikou a fanoušky a stalo se klasikou alternativního rocku.

Odkaz a vliv

Sinéad O'Connor se stala ikonou alternativní hudby a získala mnoho ocenění za svůj významný přínos do hudby a textů. Její hlas a emocionální zpěv oslovují mnoho posluchačů po celém světě a stala se inspirací pro mnoho mladých umělců.

Irská zpěvačka a textařka s výrazným hlasem

Sinéad O'Connor je talentovanou zpěvačkou a textařkou, jejíž hudba a texty jsou plné emocí a autenticity. Její hlas je nezaměnitelný a nadále oslovuje a inspiruje fanoušky po celém světě. S mnoha úspěšnými alby a hity si udržuje své místo v hudebním světě.

ONEmusicSingly

1992

Success Has Made a Failure of Our Home (disc 2) , Success Has Made a Failure of Our Home (disc 1) , Don’t Cry For Me Argentina , Don’t Cry For Me Argentina , Success Has Made a Failure of Our Home , Success Has Made a Failure of Our Home

1991

My Special Child , My Special Child , Silent Night , Silent Night , Silent Night

1990

Three Babies , The Emperor’s New Clothes , The Emperor's New Clothes , The Emperor's New Clothes , The Emperor's New Clothes , Nothing Compares 2 U , Nothing Compares 2 U , Nothing Compares 2 U , Nothing Compares 2 U , The Emperor’s New Clothes , Nothing Compares 2 U , Nothing Compares 2 U , Nothing Compares 2 U , Nothing Compares 2 U , Nothing Compares 2 U

1988

Jump in the River , Jump in the River , Jump in the River , I Want Your (Hands on Me) , I Want Your (Hands on Me) , I Want Your (Hands on Me) , Jump in the River , Mandinka , I Want Your (Hands on Me)

1987

Mandinka , Mandinka , Troy , Troy , Mandinka , Mandinka , Mandinka , Mandinka , Troy , Mandinka , Mandinka , Mandinka , Mandinka

1986

Heroine , Heroine