Elton John

Datum narození:
25. března 1947 (77 let)

Místo narození:
Pinner, Velká Británie

Vydavatelství:
Casablanca
Charpa Productions
Decca Records
Dick James Music Ltd.
DJM Records
EMI
Geffen Records
Island
MCA Records
Mercury Records B.V.
Pocket Songs
PolyGram
Rocket Recordings
RPM
The Rocket Record Company
UNI Records

Oficiální stránky:
https://www.eltonjohn.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Elton John, britský zpěvák, skladatel a pianista, je jednou z největších hudebních legend naší doby. Jeho nezaměnitelný hlas a virtuózní hra na klavír zasáhly miliony posluchačů po celém světě.

Rané začátky a průlom

Elton John se narodil jako Reginald Kenneth Dwight v Londýně a začal hrát na klavír v mladém věku. Jeho průlom přišel s albem Elton John z roku 1970, které obsahovalo hity, jako Your Song a Border Song. Toto album zaznamenalo první velký úspěch Eltona Johna.

Nezapomenutelné hity a alba

Elton John vytvořil nepřeberné množství hitů, včetně Rocket Man, Tiny Dancer, Goodbye Yellow Brick Road a Candle in the Wind. Jeho alba, jako Goodbye Yellow Brick Road a Captain Fantastic and the Brown Dirt Cowboy, jsou považována za klasiky rockové a popové hudby.

Kariérní úspěchy a vliv

Elton John získal mnoho hudebních ocenění, včetně Grammy Awards. Jeho hudba a texty odrážejí šíři emocí a témata, což ho činí jedním z nejvýznamnějších skladatelů a interpretů. Jeho vliv na hudbu a kulturu je nepopiratelný, a byl uveden do Rock and Roll Hall of Fame.

Kreativita a pianistický talent

Elton John je nejen talentovaným zpěvákem, ale také výjimečným pianistou. Jeho virtuózní hra na klavír a melodické skladby jsou nezaměnitelné. Jeho písně jsou často osobní a emocionální, což oslovuje široké publikum.

Hudba a legendární kariéra

Elton John je hudební legendou se sedmi desítkami hitů, které zanechaly trvalý otisk v hudbě. Jeho hudba a umění oslovují generace a jeho hlas a klavírní hra zůstávají nezapomenutelné. Elton John pokračuje v produkci hudby a nadále inspiruje fanoušky po celém světě.

ONEmusicSingly

1975

Someone Saved My Life Tonight

1974

The Bitch Is Back , Don’t Let the Sun Go Down on Me , Candle In The Wind , Don't Let The Sun Go Down On Me , Lucy in the Sky With Diamonds / One Day at a Time

1973

Daniel , Saturday Night’s Alright for Fighting , Angie / Goodbye Yellow Brick Road , Bennie And The Jets / Harmony , Step Into Christmas / Ho, Ho, Ho, (Who’d Be a Turkey at Christmas?) , Goodbye Yellow Brick Road , Step Into Christmas / Ho Ho Ho (Who’d Be a Turkey at Christmas?)

1972

Rocket Man , Levon / Goodbye , Crocodile Rock

1971

Friends / Honey Roll , Your Song

1970

Rock And Roll Madonna , Border Song , Your Song

1969

It's Me That You Need , Lady Samantha

1968

I've Been Loving You