The Beatles

Založeno:
1960

Místo založení:
Liverpool, England

Rozpad:
10. dubna 1970 (10 let)

Vydavatelství:
Apple Records
Capitol Records
EMI
Mobile Fidelity Sound Lab
Parlophone
Sony Music Special Products

Oficiální stránky:
https://www.thebeatles.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

The Beatles, britská rocková legenda, jsou nezpochybnitelně jednou z nejvlivnějších a nejúspěšnějších hudebních skupin všech dob. Tato čtyřčlenná kapela z Liverpoolu změnila tvář hudby a zanechala nezastupitelný otisk ve světové kultuře.

Začátky a průlom

The Beatles vznikli v Liverpoolu v roce 1960 a brzy se stali známými na místní hudební scéně. Jejich průlom přišel s albem Please Please Me z roku 1963, které obsahovalo hity jako I Want to Hold Your Hand a Love Me Do. Kapela bleskově získala miliony fanoušků po celém světě.

Skvělá hudební kariéra

The Beatles pokračovali v produkci ikonických alb, jako je Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band a Abbey Road. Jejich kreativita, hudební experimenty a melodický gén vytvořily nezapomenutelnou hudbu, která oslovuje generace. Skladby jako Hey Jude, Let It Be a Yesterday jsou stále považovány za klasiky.

Umělecký vliv

The Beatles měli hluboký vliv na hudební scénu a kulturu obecně. Jejich texty a hudba odrážejí duch doby a mnoho skladeb se stalo hymnami hnutí za mír a lásku. Skupina se stala symbolem 60. let a inspirací pro mnoho umělců po celém světě.

Individuální talent

Každý člen The Beatles měl výjimečný hudební talent. John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr přinesli do kapely různorodost a kreativitu. Jejich schopnost psát písně a hrát na nástroje byla bezkonkurenční.

Kontakt s fanoušky

The Beatles měli loajální fanoušky po celém světě a komunikovali s nimi prostřednictvím hudby a koncertů. Ačkoli skupina už dávno neexistuje, jejich hudba žije dál a nové generace objevují jejich dílo.

Ikony světové hudby

The Beatles jsou ikonami světové hudby, kteří zanechali nezapomenutelný otisk v hudební historii. S jejich hity a kreativitou pokračují v obohacování hudebního světa a inspirují posluchače po celém světě.

ONEmusicSingly

1964

Love Me, Do / I Saw Her Standing There , I Want to Hold Your Hand / I Saw Her Standing There

1963

I Want to Hold Your Hand , Roll Over Beethoven / Please Mr. Postman , The Beatles’ Christmas Record , She Loves You / I’ll Get You , She Loves You / I’ll Get You , She Loves You / I’ll Get You , From Me to You / Thank You Girl , From Me to You , Please Please Me / Ask Me Why , Please Please Me , Love Me Do / P.S. I Love You

1962

My Bonnie , My Bonnie , My Bonnie

1961

My Bonnie