Depeche Mode

Založeno:
1980 (44 let)

Místo založení:
Basildon, Velká Británie

Vydavatelství:
BMG Rights Management
Columbia
Intercord
Labels
Mute
Rhino
Sire Records
Sony Music
Virgin

Oficiální stránky:
http://www.depechemode.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Depeche Mode je britská elektronická skupina, která se stala jednou z nejvlivnějších a nejúspěšnějších kapel v historii hudby. S jejich unikátním zvukem, melancholickými texty a charismatem členů si skupina získala širokou základnu fanoušků po celém světě.

Založení a původní sestava

Depeche Mode byla založena v Basildonu, Essex, v roce 1980. Původní sestava zahrnovala Davida Gahana jako zpěváka, Martina Gorea jako hlavního skladatele, kytaristu a zpěváka, Andrewa Fletchera jako klávesisty a Alana Wildera jako bubeníka. Tato sestava vytvořila jádro skupiny, která přetrvává i přes několik změn v průběhu let.

Průlom s Violator a Enjoy the Silence

Průlomovým okamžikem pro Depeche Mode bylo vydání alba Violator v roce 1990. Album obsahovalo hity jako Personal Jesus a Enjoy the Silence, které se staly ikonickými písněmi 90. let. Enjoy the Silence dosáhla prvního místa v mnoha hitparádách a stala se jedním z nejznámějších singlů skupiny.

Experimentace s hudbou a Songs of Faith and Devotion

Depeche Mode se v průběhu let neustále vyvíjela a experimentovala s různými hudebními styly. Album Songs of Faith and Devotion (1993) přineslo rockovější zvuk a obsahovalo hity jako I Feel You a Walking in My Shoes. Toto období bylo také poznamenáno osobními a zdravotními problémy některých členů skupiny.

Osobní výzvy a návrat s Ultra

V 90. letech čelila skupina Depeche Mode několika výzvám, včetně odchodu Alana Wildera. Navzdory těmto obtížím se skupina vrátila v roce 1997 s albem Ultra, které obsahovalo písně jako Barrel of a Gun a It's No Good. Toto album ukázalo sílu a vytrvalost skupiny.

Odkaz a vliv

Depeche Mode si udržela své místo v hudební historii jako symbol elektronické hudby a dark wave. Jejich hudba ovlivnila mnoho umělců a skupin, ačkoliv jejich jedinečný zvuk zůstává nepřekonán. Skupina stále koncertuje a vydává novou hudbu, udržující svůj význam v současném hudebním světě.

Elektronická ikona a synonymum pro dark wave

Depeche Mode je jednou z nejvýznamnějších a nejuznávanějších skupin v elektronické hudbě. Jejich emotivní texty a inovativní zvuk oslovují posluchače po celém světě. Skupina Depeche Mode si udržuje své postavení jako hudební ikona a jejich hudba stále rezonuje s posluchači napříč generacemi.

ONEmusicSingly

1984

Blasphemous Rumours / Somebody , Blasphemous Rumours , Blasphemous Rumours / Somebody , Master and Servant (Slavery Whip mix) , Master and Servant , People Are People (Different mix) , People Are People , People Are People , Blasphemous Rumours , People Are People , Get the Balance Right and Live Tracks , Love in Itself · 2 and Live Tracks , Blasphemous Rumours , People Are People (Different mix) , Master and Servant (U.S. Black & Blue version)

1983

Love in Itself ∙ 3 , Love in Itself · 2 , Love in Itself , Love in Itself · 2 and Live Tracks , Love in Itself · 2 and Live Tracks , Everything Counts , Everything Counts (in Larger Amounts) , Everything Counts and Live Tracks , Get the Balance Right and Live Tracks , Get the Balance Right! , Get the Balance Right! (Combination mix) , Get the Balance Right! (Combination mix) , Everything Counts , Get the Balance Right and Live Tracks

1982

Leave in Silence , Leave in Silence , The Meaning of Love , The Meaning of Love , See You , See You , The Meaning of Love , Leave in Silence , Leave in Silence

1981

Sometimes I Wish I Was Dead / King of the Flies , Just Can’t Get Enough , Just Can’t Get Enough , New Life , New Life , New Life , New Life , Dreaming of Me , Dreaming of Me