Nazareth

Založeno:
1968 (56 let)

Místo založení:
Dunfermline, Velká Británie

Vydavatelství:
A&M Records
Back on Black
Castle Classics
Edel Records
Frontiers Records
MCA Records
Mountain
Philips
Salvo
Union Square Music
Vertigo

Oficiální stránky:
http://www.nazarethdirect.co.uk

Externí odkazy:

Životopis

Nazareth je skotská rocková skupina, která si vydobyla jméno díky své energické hudbě, výraznému zpěvu a rockovému stylu. Skupina Nazareth byla klíčovým hráčem na rockové scéně a má dlouhou a úspěšnou kariéru.

Založení skupiny

Nazareth byla založena v roce 1968 v Dumfermline, Skotsko. Původní sestava zahrnovala frontmana a zpěváka Dana McCaffertyho, kytaristu Mannyho Charltona, baskytaristu Petea Agnewa a bubeníka Darrella Sweeta. Tato sestava hrála klíčovou roli v rozvoji skupiny a zůstala téměř nepozměněná po mnoho let.

Průlom s albem Razamanaz

Průlomovým okamžikem pro Nazareth bylo vydání alba Razamanaz v roce 1973. Album obsahovalo hitové písně jako Bad Bad Boy a Broken Down Angel. Toto album přineslo skupině mezinárodní popularitu a upevnilo jejich postavení na rockové scéně.

Hity a úspěšná alba

Nazareth pokračovala v produkci mnoha úspěšných alb, včetně Hair of the Dog (1975), které obsahuje hit Love Hurts, a No Mean City (1979). Skupina získala mnoho hitů a těší se z velké fanouškovské základny. Jejich hudba je známá pro energický rockový zvuk a silné texty.

Odkaz a vliv

Nazareth se stala jednou z ikon rockové hudby. Jejich hudba a výrazný zpěv Dana McCaffertyho ovlivnily mnoho dalších rockových umělců a kapel. Skupina je považována za legendu rockové hudby a jejich hudba je stále oblíbená po celém světě.

Skotská rocková legenda

Nazareth je rockovou legendou, která má pevné místo v historii rockové hudby. Jejich hudba a výrazný styl zpěvu jsou nezaměnitelné, a nadále oslovují fanoušky rockové hudby po celém světě. S mnoha úspěšnými alby a hity si udržují své místo v srdcích milionů fanoušků.

ONEmusicSingly

1977

Place in Your Heart

1975

My White Bicycle , Holy Roller / Railroad Boy , Love Hurts

1974

Love Hurts / Down

1973

Bad Bad Boy