Rammstein

Založeno:
1994 (30 let)

Místo založení:
Berlin, Německo

Vydavatelství:
Motor Music
Universal Music
Universal Music Russia
XIII Bis Records

Oficiální stránky:
http://www.rammstein.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Rammstein je německá metalová skupina, která se stala jedním z nejvýznamnějších a nejkontroverznějších aktů v moderní hudbě. S jejich provokativním vystupováním a jedinečným hudebním stylem se stali jednou z nejuznávanějších metalových kapel na světě.

Založení kapely

Rammstein vznikla v Berlíně v roce 1994. Kapela se skládá z šesti členů: Till Lindemann (zpěv), Richard Z. Kruspe (kytara a doprovodný zpěv), Paul Landers (kytara a doprovodný zpěv), Oliver Riedel (baskytara), Christoph Schneider (bicí) a Christian Flake Lorenz (klávesy).

Průlomové album Herzeleid

V roce 1995 vydali své debutové album Herzeleid, které obsahovalo písně jako Du hast a Asche zu Asche. Album bylo pozitivně přijato kritikou a získalo si značnou popularitu v metalovém světě.

Album Sehnsucht

Rammstein získala světovou slávu s vydáním alba Sehnsucht v roce 1997. Toto album obsahovalo megahity jako Du hast a Engel a stalo se klíčovým bodem v kariéře kapely. Píseň Du hast se stala jejich nejslavnějším singlem a získala celosvětový úspěch.

Kontroverze a provokace

Rammstein je známá svým provokativním vystupováním a texty, které obsahují kontroverzní téma. Jejich kontroverzní videoklipy a koncerty plné ohně a pyrotechniky způsobily, že se stali jednou z nejdiskutovanějších kapel. Kapela však tvrdí, že provokace je součástí jejich uměleckého výrazu a není to snaha šokovat jen kvůli pozornosti.

Další alba a úspěch

Rammstein pokračovala v produkci úspěšných alb, včetně Mutter (2001), Reise, Reise (2004), a Liebe ist für alle da (2009). Jejich hudební styl se výrazně liší od tradičního metalu, a zahrnuje prvky elektroniky a industriálního zvuku, což jim dodává jedinečný zvuk.

Návrat po dlouhé pauze

Po delší přestávce vydali Rammstein nové album s názvem Rammstein v roce 2019. Album zaznamenalo komerční úspěch a znovu potvrdilo jejich pozici v metalovém světě.

Odkaz Rammstein

Rammstein je jedním z nejvýraznějších a nejvlivnějších metalových aktů na světě. Jejich jedinečný zvuk a provokativní vystupování ovlivnily mnoho dalších umělců a kapel. Rammstein zůstává synonymem pro kontroverzi a tvůrčí originalitu.

Německá metalová síla

Rammstein je kapelou, která se stala legendou v metalovém světě. Jejich hudba a vystupování jsou nezaměnitelné a dodnes nadále oslovují fanoušky po celém světě. S kontroverzními texty a ohňostroji na koncertech si udržují svou pozici jako jedna z nejvýznamnějších metalových kapel na světě.

ONEmusicSingly

1998

Stripped , Du riechst so gut ’98

1997

Das Modell , Du hast , Engel (Fan-Edition) , Engel , Engel , Engel

1996

Seemann , Seemann

1995

Du riechst so gut , Du riechst so gut