Green Day

Založeno:
1989 (35 let)

Místo založení:
Berkeley, USA

Vydavatelství:
Reprise Records
Warner Music Brasil

Žánry:
Pop, Rock, Punk

Oficiální stránky:
https://web.archive.org/web/20000821231252/http://www.officialgreenday.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Green Day vznikli v roce 1986 v Berkeley, Kalifornie. Zakládajícími členy byli Billie Joe Armstrong, Mike Dirnt a Tre Cool. Kapela byla jedním z hlavních představitelů punkové revivalové vlny v 90. letech. Jejich třetí album, Dookie (1994), se stalo ikonou punk rocku a přineslo jim světovou slávu.

Rozvoj a experimentace

Po úspěchu Dookie Green Day nezůstali na místě. Kapela prošla vývojem a experimentovala s různými hudebními styly. Alba jako American Idiot (2004) a 21st Century Breakdown (2009) ukazují schopnost kapely přizpůsobit se novým zvukům a zároveň si udržet punkovou esenci.

Politické angažmá

Green Day se proslavili nejen svou hudbou, ale také politickým angažmá. Album American Idiot bylo kritikou současné politiky a získalo uznání za svou odvahu vyjádřit názor. Texty písní často reflektují sociální a politické téma, což dává jejich hudbě hloubku a význam.

Rock and rollová síň slávy

Green Day byli uvedeni do Rock and Roll Hall of Fame v roce 2015, což je jasný důkaz jejich trvalého vlivu na rockovou hudbu. Kapela si udržuje aktivitu a nadále tvoří hudbu, která oslovuje nové generace posluchačů.

Odkaz a fanouškovská oddanost

Legacy Green Day spočívá nejen ve svých hitech, ale i v jejich schopnosti inspirovat. Jejich fanouškovská oddanost je silná a kapela si udržuje status jedné z nejvýznamnějších punkových skupin v historii hudby.

ONEmusicSingly

1994

Basket Case , When I Come Around , Welcome to Paradise , Longview , Longview , Basket Case , Basket Case