ABBA

Založeno:
1972

Místo založení:
Stockholm, Švédsko

Rozpad:
1982 (9 let)

Vydavatelství:
Epic
Polar
Polydor
Polydor Island Group
RCA

Oficiální stránky:
https://abbasite.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

ABBA, švédská hudební superskupina, je jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších hudebních skupin všech dob. S jejich nádhernými melodiemi a nezapomenutelnými hity si získali miliony fanoušků po celém světě.

Rané Začátky a průlom

ABBA byla založena v roce 1972 v Švédsku. Jejich průlom přišel s písní Waterloo, která vyhrála Eurovision Song Contest v roce 1974. Tato výhra rychle získala pozornost a zaznamenala první velký úspěch skupiny.

Nezapomenutelné hity a alba

ABBA vytvořila nepřeberné množství hitů, které zahrnují Dancing Queen, Mamma Mia, Take a Chance on Me a The Winner Takes It All. Jejich alba, jako Arrival, ABBA: The Album a Super Trouper, jsou považována za klasiky popové hudby.

Kariérní úspěchy a vliv

ABBA získala mnoho hudebních ocenění a stala se ikonou popu. Jejich melodie, texty a vokální harmonie ovlivnily generace umělců a posluchačů. Skupina je uvedena do Rock and Roll Hall of Fame a jejich hudba stále oslovuje lidi po celém světě.

Osobní a umělecká kreativita

Členové ABBA - Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad - byli nejen talentovanými zpěváky, ale také skladateli a textaři. Jejich schopnost vytvářet melodické písně s hlubokými texty byla jedinečná a odlišovala je od ostatních hudebních skupin.

Hudební legendy a globální fenomén

ABBA jsou nejen hudebními legendami, ale také globálním fenoménem. Jejich melodie a písně zůstávají živé a stále oslovují posluchače po celém světě. Skupina se stala symbolem švédské a světové popové hudby a nadále inspiruje umělce a fanoušky.

ONEmusicSingly

1976

Money, Money, Money , Dancing Queen & That’s Me , Dancing Queen , Fernando , Fernando , Fernando

1975

I Do, I Do, I Do, I Do, I Do , Mamma Mia / Tropical Loveland , I Do, I Do, I Do, I Do, I Do , Mamma Mia / Intermezzo No. 1 , S.O.S.

1974

So Long , So Long , Honey Honey / Ring Ring , Honey Honey , Waterloo (svensk version) / Honey, Honey (svensk version) , Ring Ring / Rock ’n’ Roll Band , Waterloo (version française)

1973

Ring Ring , Ring Ring

1972

People Need Love , People Need Love / Merry‐Go‐Round (En karusell)