Metallica

Založeno:
28. října 1981 (42 let)

Místo založení:
Los Angeles, USA

Vydavatelství:
Blackened
Elektra
Music for Nations
NEXUS
Vertigo

Oficiální stránky:
https://www.metallica.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Metallica je legendární rocková kapela, která vznikla v roce 1981 v Los Angeles, Kalifornii. Tato skupina, která hraje kombinaci thrash metalu, heavy metalu a hard rocku, se stala jednou z nejvýznamnějších a nejvlivnějších rockových kapel v historii hudby.

Zakladatelé kapely

Metallica byla založena čtyřmi mladými hudebníky - Jamesem Hetfieldem (zpěv a kytara), Larsen Ulrichem (bicí), Ronem McGovneym (baskytara) a Dave Mustainem (kytara). Kapela si brzy získala pověst energických a agresivních koncertů, což ji rychle posunulo na vrchol hudebního světa.

Průlomová alba

V roce 1983 vydali své první album Kill 'Em All, které obsahovalo klasiky jako Seek & Destroy a Whiplash. Toto album je považováno za jedno z nejvýznamnějších alb v historii thrash metalu.

Následovalo album Ride the Lightning v roce 1984, které obsahovalo hitovou skladbu For Whom the Bell Tolls. Toto album zvýšilo popularitu Metallica a posílilo jejich postavení na metalové scéně.

Album Master of Puppets

V roce 1986 vydali Metallica své ikonické album Master of Puppets, které je považováno za jedno z nejlepších metalových alb všech dob. Toto album obsahovalo skladby jako Battery, Welcome Home (Sanitarium) a titulní skladbu Master of Puppets.

Tragická událost

V roce 1986, krátce po vydání Master of Puppets, došlo k tragické události, kdy zemřel baskytarista Cliff Burton při autonehodě během turné. Tato událost měla hluboký dopad na kapelu a jejich hudbu.

Nástup Jasona Newsteda

Po smrti Cliffa Burtona se kapele připojil baskytarista Jason Newsted, který hrál na jejich následujícím albu …And Justice for All z roku 1988. Toto album obsahovalo skladby jako One a Harvester of Sorrow a znovu potvrdilo pozici Metallica jako jedné z nejvýznamnějších rockových kapel.

Album Metallica (Black Album)

V roce 1991 vydala Metallica své album Metallica, často nazývané Black Album. Toto album bylo komerčním úspěchem a obsahovalo hity jako Enter Sandman, The Unforgiven a Nothing Else Matters.

Experimentace a kontroverze

V následujících letech se Metallica začala více experimentovat s hudbou, což vedlo ke kontroverzím mezi fanoušky. Alba jako Load a Reload přinesla nový zvuk a styl, který byl odlišný od tradičního thrash metalu.

Návrat ke kořenům

V pozdějších letech se Metallica vrátila ke svým kořenům s albem Death Magnetic z roku 2008, které bylo více thrash metalového charakteru. Album bylo velmi dobře přijato fanoušky a kritiky.

Neustálý úspěch

Metallica je jednou z mála rockových kapel, které si udržely svoji popularitu a úspěch po celá desetiletí. Kapela stále vydává novou hudbu a pravidelně koncertuje po celém světě.

Odkaz Metalliky je nezpochybnitelný. Kapela ovlivnila mnoho dalších rockových a metalových kapel a stala se symbolem tvrdého rocku a metalu. Jejich hity se stále hrají v rádiích a na koncertech po celém světě, a jejich hudba má trvalý vliv na hudbu a kulturu.

Závěr

Metallica je jednou z nejvýznamnějších rockových kapel v historii a jejich hudba bude žít navěky. S mnoha klasickými alby a nezapomenutelnými koncerty jsou Metallica neodmyslitelnou součástí rockového dědictví.

ONEmusicSingly

1986

Master of Puppets

1984

Creeping Death , Jump in the Fire , Creeping Death

1983

Whiplash