Bee Gees

Založeno:
1958

Místo založení:
Redcliffe, Velká Británie

Rozpad:
2003 (45 let)

Vydavatelství:
ATCO Records
Karussell
Newsound 2000
Polydor
Rebound Records
Red Onion Records
Reprise Records
Spin
Universal Records
Warner Bros. Records

Oficiální stránky:
http://beegees.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Bee Gees, britsko-australská hudební skupina, jsou jednou z nejúspěšnějších a nejvlivnějších kapel v historii hudby. Tito bratři Gibbové – Barry, Robin a Maurice – se stali symbolem éry disco hudby a získali si fanoušky po celém světě.

Rané začátky a průlom

Bee Gees vznikli v Redcliffe, Austrálie, a brzy se stali známými na hudební scéně. Jejich průlom přišel s albem Bee Gees' 1st z roku 1967, které obsahovalo hity jako To Love Somebody a New York Mining Disaster 1941. Kapela se brzy vrátila do Anglie a pokračovala ve svém úspěchu.

Disco éra a vlna úspěchů

Bee Gees se stali nepostradatelnými ikonami disco hudby v 70. letech. Jejich soundtrack k filmu Saturday Night Fever obsahoval hity, jako Stayin' Alive, How Deep Is Your Love a Night Fever. Skupina dominovala hitparádám a získala mnoho hudebních ocenění.

Umělecký vývoj

Bee Gees nebyli omezeni pouze na disco hudbu. Skupina se v průběhu let vyvíjela a experimentovala s různými hudebními žánry. Jejich schopnost psát krásné balady a harmonické skladby byla jedinečná. Skladby, jako Massachusetts a How Can You Mend a Broken Heart, jsou považovány za klasiky.

Kariérní úspěchy a vliv

Bee Gees získali mnoho hudebních ocenění, včetně Grammy Awards. Jejich hudba a harmonický zpěv zanechaly významný vliv na další generace umělců. Kapela byla uvedena do Rock and Roll Hall of Fame a stala se jednou z nejúspěšnějších hudebních skupin v historii.

Live vystoupení a energie

Bee Gees byli známí svými energickými živými vystoupeními a vynikajícím zpěvem. Jejich koncerty byly plné vášně a hudby, která spojovala generace. Bratři Gibbové uměli předávat emocionální sílu svých písní publiku.

Kontakt s fanoušky

Bee Gees měli věrné fanoušky po celém světě. Kapela udržovala blízký kontakt s fanoušky a komunikovala s nimi prostřednictvím hudby. Ačkoli někteří z bratrů již nejsou mezi námi, jejich hudba žije dál a nadále inspiruje nové generace posluchačů.

Králové disco hudby

Bee Gees jsou nezpochybnitelnými králi disco hudby, kteří zanechali trvalý otisk v hudební historii. S jejich nezapomenutelnými hity a výjimečným talentem pokračují v obohacování hudebního světa a inspirují posluchače po celém světě.

ONEmusicSingly

1972

My World / On Time

1969

Tomorrow Tomorrow , Don't Forget to Remember / The Lord , Don't Forget to Remember / The Lord

1968

Massachusetts , Massachusetts , Words / Sinking Ships , Words / Sinking Ships , Words / Sinking Ships , Jumbo / The Singer Sang His Song

1967

World , World , Massachusetts , Massachusetts , Massachusetts , Massachusetts (The Lights Went Out) , Massachusetts , Spicks & Specks / I Am the World , World , Massachusetts

1966

Spicks and Specks / I Am the World