Mariah Carey

Vlastní jméno:
Honey B. Fly

Datum narození:
27. března 1969 (55 let)

Místo narození:
Huntington, USA

Vydavatelství:
Columbia
Def Jam Recordings
Island

Oficiální stránky:
http://www.mariahcarey.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Mariah Carey, narozená 27. března 1969, vstoupila na hudební scénu v polovině 80. let. Její hlasový rozsah a technika ji rychle katapultovaly mezi nejvýraznější vokalistky v historii. Její debutové album Mariah Carey (1990) obsahovalo hity jako Vision of Love a Love Takes Time, což jí vyneslo ocenění a uznání v hudbě.

Emancipation of Mimi a návrat k vrcholu

Ve své kariéře prošla Mariah Carey mnoha výzvami, ale album The Emancipation of Mimi (2005) znamenalo její triumfální návrat. S hity jako We Belong Together a Shake It Off znovu ovládla hudební žebříčky a získala několik cen Grammy.

Královna vánočních písní

Mariah Carey je také známá jako Královna Vánočních Písní. Její klasika All I Want for Christmas Is You se stala jednou z nejpopulárnějších vánočních písní a každoročně se vrací na vrchol žebříčků během vánoční sezóny.

Stálý vliv a rekordy

Mariah Carey drží několik hudebních rekordů, včetně rekordu za nejdelší dobu strávenou na prvním místě žebříčku Billboard Hot 100 s jedním singlem. Její vliv na R&B, pop a současnou hudbu je nepřehlédnutelný a její hlas nadále inspiruje další generace umělců.

Osobní a profesní úspěchy

Kromě hudební kariéry se Mariah Carey stala i ikonou módy, herečkou a filantropkou. Její osobní a profesionální úspěchy ji učinily nejen hudební legendou, ale i inspirací pro mnoho lidí po celém světě.

ONEmusicSingly

1994

恋人たちのクリスマス , Endless Love , Endless Love , Without You & Never Forget You , Without You , Endless Love , Never Forget You

1993

Dreamlover , Dreamlover , Hero , Hero , Dreamlover , Dreamlover , Anytime You Need a Friend (The Remixes) , Anytime You Need a Friend , Hero , Dreamlover

1992

If It's Over , I’ll Be There , Make It Happen , Make It Happen , If It's Over , I’ll Be There , I’ll Be There , I'll Be There , I’ll Be There (MTV Unplugged)

1991

Emotions , Emotions , There's Got to Be a Way , Can’t Let Go , Can't Let Go , Can't Let Go , Can't Let Go , Can't Let Go , Emotions , There's Got to Be a Way , There’s Got to Be a Way , I Don't Wanna Cry , I Don't Wanna Cry , I Don’t Wanna Cry , Love Takes Time , I Don't Wanna Cry , Emotions

1990

Someday , Someday , Love Takes Time , Love Takes Time , Vision of Love , Vision of Love , Vision of Love , Vision of Love , Someday , Love Takes Time