Pink Floyd

Založeno:
1965

Místo založení:
London, England

Rozpad:
2014 (49 let)

Vydavatelství:
CBS
Columbia
Columbia Records
EMI United Kingdom
Harvest

Oficiální stránky:
http://www.pinkfloyd.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Pink Floyd, tato legendární britská rocková skupina, se stala ikonou progresivního rocku a zanechala nevymazatelný otisk ve světě hudby. Jejich experimentální zvuk, komplexní texty a vizuální prezentace z nich udělaly jednu z nejvlivnějších kapel všech dob. V tomto článku se podíváme na historii, klíčová alba a jejich vliv na hudební scénu.

Začátky a Formace

Pink Floyd vznikli v Londýně v roce 1965 a původně tvořili Syd Barrett, Roger Waters, Richard Wright, Nick Mason a Bob Klose. Brzy se skupina přejmenovala na Pink Floyd a začala hrát v londýnských klubech. Syd Barrett byl prvním hlavním skladatelem a vokalistou, což přineslo zvuk charakterizovaný psychedelií a experimentálními prvky.

Éra Syda Barretta

V roce 1967 vydali své debutové album "The Piper at the Gates of Dawn," což bylo význačné svou psychedelickou hudbou a kreativním texty. Nicméně, Syd Barrett měl vážné problémy se zdravím a psychikou, což vedlo k jeho odchodu ze skupiny v roce 1968.

Klasická Alba a Progresivní Rock

Po odchodu Syda Barretta se Pink Floyd transformovali pod vedením Davida Gilmoura. Skupina začala experimentovat s progresivním rockem a vydala několik kultovních alb, jako "The Dark Side of the Moon," "Wish You Were Here" a "Animals." Tato alba jsou stále považována za vrcholné dílo progresivního rocku.

Rozpad a Návrat

V průběhu let prošla skupina různými rozpady a konflikty, včetně odchodu Rogera Waterse v roce 1985. Nicméně Pink Floyd se znovu spojili a vydali alba jako "The Division Bell" a "The Endless River." Zůstávají živí a koncertují dodnes.

Vliv na Hudbu a Kulturu

Pink Floyd měli obrovský vliv na hudbu a kulturu. Jejich komplexní texty, vizuální prezentace a inovativní zvuk otevřely nové možnosti pro rockovou hudbu. Mnoho umělců bylo ovlivněno jejich tvorbou, a Pink Floyd jsou stále jednou z nejvlivnějších kapel na světě.

Závěr

Pink Floyd zůstávají ikonami progresivního rocku a jednou z největších rockových skupin všech dob. Jejich hudba je stále živá a inspiruje nové generace umělců. Pink Floyd jsou legendou, která nikdy neztratí svou jiskru a důležitost.

ONEmusicSingly

1970

See Emily Play

1969

The Nile Song / Main Theme

1968

Point Me at the Sky / Careful With That Axe Eugene , Let There Be More Light / Remember a Day , It Would Be So Nice / Julia Dream , It Would Be So Nice / Julia Dream

1967

Apples and Oranges , Apples and Oranges , エミリーはプレイ・ガール , See Emily Play , See Emily Play / Scarecrow , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play , Arnold Layne / Candy and a Currant Bun , Arnold Layne , Arnold Layne / Candy and a Currant Bun , Arnold Layne , See Emily Play , See Emily Play , See Emily Play