Disturbed

Založeno:
1996 (28 let)

Místo založení:
Chicago, USA

Vydavatelství:
Reprise Records

Oficiální stránky:
http://www.disturbed1.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Disturbed je americká metalová kapela, která si získala své místo v hudebním světě díky svému tvrdému zvuku, silným textům a charakteristickému zpěvu frontmana Davida Draimana. S celou řadou úspěšných alb a hitových singlů se stali jednou z nejvýznamnějších metalových kapel v nové generaci.

Založení kapely

Disturbed byla založena v roce 1994 v Chicagu. Kapela se skládá z čtyřech členů: David Draiman (zpěv), Dan Donegan (kytara), John Moyer (baskytara) a Mike Wengren (bicí). Jejich první album The Sickness bylo vydáno v roce 2000 a přineslo jim komerční úspěch a širokou fanouškovskou základnu.

Průlom s albem The Sickness

Debutové album The Sickness obsahovalo hity jako Down with the Sickness a Stupify. Toto album bylo kritikou dobře přijato a stalo se jedním z nejprodávanějších metalových alb za posledních dvacet let. Svojí energickou hudbou a expresivním zpěvem Davida Draimana získali Disturbed širokou popularitu v metalovém světě.

Následující alba a úspěchy

Po úspěchu The Sickness vydali Disturbed řadu dalších úspěšných alb, včetně Believe (2002), Ten Thousand Fists (2005) a Indestructible (2008). Tyto alba obsahovaly hity jako Prayer, Stricken a Inside the Fire, které se staly nedílnou součástí repertoáru kapely a získaly mnoho cen a nominací.

Experimentace s hudbou

Disturbed experimentovali s různými hudebními styly a zvuky, což vedlo k vydání alb jako Asylum (2010) a Immortalized (2015). Tyto alba obsahovala rozmanité skladby a ukázala schopnost kapely přizpůsobit se novým hudebním trendům, aniž by ztratila svou identitu.

Obnovení aktivity

Po krátké přestávce se Disturbed vrátili s albem Evolution v roce 2018. Toto album ukazuje jejich schopnost růst a adaptovat se na nové hudební výzvy. Album obsahuje písně jako Are You Ready a A Reason to Fight, které nadále oslovují jejich fanoušky.

Odkaz Disturbed

Disturbed zanechali trvalý odkaz v metalové hudbě. Jejich texty se často zaměřují na osobní témata, jako je boj s vlastními démony a strachem. Kapela se stala symbolem pro mnoho fanoušků, kteří hledají sílu a podporu v jejich hudbě.

Americká ikona metalu

Disturbed je kapelou, která stala jednou z nejvýznamnějších metalových kapel své doby. Jejich hudba je silná, emotivní a provokativní, a stále oslovuje fanoušky po celém světě. S mnoha úspěšnými alby a hitovými singly si udržují své místo v srdcích milionů fanoušků.

ONEmusicSingly

2005

Stricken , Stricken

2003

Remember

2002

Remember

2024

Remember , Prayer , Prayer , Prayer

2001

Voices

2024

Voices