Wham!

Založeno:
1981

Místo založení:
Bushey, Velká Británie

Rozpad:
1986 (5 let)

Vydavatelství:
Columbia
Epic
Sony BMG Music Entertainment

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Wham! byla britská popová hudební skupina, která v 80. letech 20. století ovládla hudební scénu a stala se jedním z nejvýraznějších duetů té doby. Tato kapela, složená ze dvou mladých hudebníků, George Michaela a Andrewa Ridgeleyho, získala obrovskou popularitu díky svým catchy popovým písním a extravagantnímu image.

Zrod Wham!

Wham! vznikla v roce 1981, kdy se George Michael a Andrew Ridgeley setkali ve škole v Londýně. Společný zájem o hudbu a jejich hudební talent rychle spojil tuto dvojici dohromady. Jejich první úspěch přišel v roce 1982 s debutovým singlem Wham Rap! (Enjoy What You Do). Skladba obsahovala sociální a politické texty, což bylo v té době neobvyklé v popové hudbě.

Velký průlom

V roce 1983 vydali své první album Fantastic, které obsahovalo hity jako Young Guns (Go for It!) a Club Tropicana. Kapela byla známá svým energickým vystoupením a catchy melodiemi, které si rychle získaly fanoušky po celém světě.

Album Make It Big

V roce 1984 vydali své druhé album Make It Big, které obsahovalo jednu z nejznámějších písní kapely, Wake Me Up Before You Go-Go. Tato skladba se stala megahitem a získala celosvětový úspěch. Dalšími hity z alba byly Careless Whisper a Everything She Wants.

Sólová kariéra George Michaela

Po vydání alba Make It Big se George Michael rozhodl začít sólovou kariéru a opustil kapelu. Toto rozhodnutí bylo zpočátku zklamáním pro fanoušky Wham!, ale později se ukázalo jako správné. George Michael se stal jedním z nejúspěšnějších sólových umělců své doby.

Rozpuštění Wham!

V roce 1986 se Wham! oficiálně rozpadla po závěrečném koncertu na londýnském stadionu Wembley. Tímto koncertem se skupina rozloučila se svými fanoušky a uzavřela svou kariéru.

Odkaz Wham!

Wham! zanechala nezmazatelný stopy v popové hudbě. Jejich catchy písně a extravagance na koncertech ovlivnily mnoho dalších umělců a kapel. George Michael pokračoval ve své úspěšné sólové kariéře a získal několik cen Grammy. Zůstává jako jedna z nejikoničtějších postav popové hudby.

Závěr

Wham! byla krátkodobou, ale velmi vlivnou kapelou, která zanechala stálý odkaz v popové hudbě. Jejich písně stále zní na rádiích a tancovačkách a připomínají nám éru, kdy popová hudba doslova ovládla světovou scénu.

ONEmusicSingly

2007

Last Christmas

1992

Last Christmas

1988

Young Guns (Go for It)

1986

哀愁のメキシコ (Where Did Your Heart Go?) , Where Did Your Heart Go? , The Edge of Heaven , The Edge Of Heaven , Battlestations , The Edge of Heaven / One Hit (To the Body)

1985

I'm Your Man , Everything She Wants (Remix) , Freedom , I’m Your Man , Everything She Wants (long version)

1984

Last Christmas , Careless Whisper , Last Christmas / Everything She Wants , Freedom (long version) , ケアレス・ウィスパー (Careless Whisper) , Wake Me Up Before You Go-Go , Everything She Wants , Careless Whisper , Careless Whisper , The Remix of Everything She Wants , Last Christmas , Careless Whisper , Freedom , Freedom , Wake Me Up Before You Go-Go , Wake Me Up Before You Go-Go , Wake Me Up Before You Go-Go , Wake Me Up Before You Go-Go , Careless Whisper , Bad Boys / Club Tropicana

1983

Club Fantastic Megamix , Club Tropicana , Club Tropicana , Bad Boys , Club Tropicana = クラブ・トロピカーナ , Club Tropicana , Club Fantastic

1982

Young Guns (Go for It) , Wham Rap (Enjoy What You Do) , Wham Rap , Wham Rap (Enjoy What You Do) (Special US 12" remix)