Dr. Dre

Datum narození:
18. února 1965 (59 let)

Místo narození:
Compton, USA

Vydavatelství:
Aftermath Entertainment
Intergroove

Oficiální stránky:
http://www.drdre.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Dr. Dre, vlastním jménem Andre Romelle Young, se narodil 18. února 1965 v Comptonu, Kalifornie. Jeho kariéra začala s kontroverzní skupinou N.W.A. (Niggaz Wit Attitudes), kde hrál klíčovou roli ve formování zvuku West Coast rapu. Album Straight Outta Compton (1988) se stalo legendou a Dr. Dre se proslavil jako producent a rapper.

Death Row Records a The Chronic

Dr. Dre založil label Death Row Records a vydal své první sólové album The Chronic (1992). Toto album přineslo hit Nuthin' but a 'G' Thang a nastavilo nový standard v hip-hopové produkci. Dr. Dre se stal ikonou produkčního umění a jeho specifický zvuk definuje éru.

Úspěchy s Aftermath Entertainment

Po odchodu z Death Row Records založil Dr. Dre vlastní label Aftermath Entertainment. Jeho druhé sólové album 2001 (1999) opět ovlivnilo hudební scénu a obsahovalo hity jako Still D.R.E. a Forgot About Dre, které mu vynesly Grammy ocenění. Jeho produkční práce pro umělce jako Eminem a 50 Cent posílila jeho pozici v první lize hudebního průmyslu.

Beats by Dre a podnikatelský úspěch

Dr. Dre rozšířil svůj vliv i do oblasti technologií. Jeho značka sluchátek Beats by Dre se stala globálním fenoménem a byla později zakoupena společností Apple za miliardy dolarů. Dr. Dre se tak stal jedním z nejúspěšnějších hudebních podnikatelů v historii.

Věčný odkaz v hip-hopu

Dr. Dre nejen změnil zvuk hip-hopu, ale také nastavil nové standardy v produkci a podnikání. Jeho vliv na hudební průmysl je nezpochybnitelný a jeho odkaz bude trvat věčně jako klíčový prvek hip-hopové revoluce a produkčního géniuse. Jeho schopnost spojit umění a podnikání mu zajistila místo v srdcích fanoušků po celém světě a pevné postavení v dějinách hudby.

ONEmusicSingly

1999

Guilty Conscience , Guilty Conscience

1998

Zoom

1997

Been There Done That

1996

No Diggity , No Diggity , No Diggity , No Diggity , No Diggity , No Diggity

1995

Keep Their Heads Ringin’ , Keep Their Heads Ringin’ , Keep Their Heads Ringin’ , Natural Born Killaz , California Love (White Label) , Keep Their Heads Ringin’ , California Love , California Love , California Love , California Love

1994

Dre Day , Nuthin’ but a ‘G’ Thang / Let Me Ride

1993

Let Me Ride , Nuthin’ but a ‘G’ Thang , Let Me Ride , Let Me Ride , Let Me Ride

1992

Dre Day , Dre Day , Dre Day