Eminem

Vlastní jméno:
Marshall Bruce Mathers III

Datum narození:
17. října 1972 (51 let)

Místo narození:
St. Joseph, USA

Vydavatelství:
Aftermath Entertainment
Shady Records

Žánry:
Disco, Hip-hop, Dechová hudba

Oficiální stránky:
https://www.eminem.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

Eminem, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III, se narodil 17. října 1972 v St. Joseph, Missouri. Je to americký rapper, producent a hudební ikona, která získala celosvětovou popularitu svými texty plnými emocí a výrazným stylem.

Průlom v kariéře

Eminemova kariéra začala raketovým vzletem, když v roce 1999 vydal své první album s názvem "The Slim Shady LP". Toto album získalo uznání kritiků a stalo se průlomem v hip-hopové hudbě. Eminemova výrazná image jako "Slim Shady" a jeho schopnost vyjádřit své vlastní osobní problémy v textech ho rychle dostala do středu pozornosti.

Hitová alba

Eminem vydal několik hitových alb, mezi která patří "The Marshall Mathers LP", "The Eminem Show" a "Recovery". Tato alba obsahují mnoho jeho nejslavnějších písní, jako je "Stan", "Lose Yourself" a "Love the Way You Lie".

Kontroverze

Eminem se často dostával do kontroverze kvůli svým kontroverzním textům a veřejným prohlášením. Jeho texty obsahují vulgární jazyk a kontroverzní témata, což vyvolávalo kritiku a diskuse. Nicméně, mnoho jeho fanoušků ho obdivuje za jeho upřímnost a schopnost mluvit o těžkých tématech.

Ocenění a úspěchy

Eminem získal mnoho ocenění a úspěchů během své kariéry. Patří sem 15 cen Grammy a mnoho dalších hudebních ocenění. Je považován za jednoho z nejlepších rapperů všech dob a jeho vliv na hip-hopovou kulturu je nepopiratelný.

Závěr

Eminem zůstává důležitou osobností ve světě hudby a hip-hopu. Jeho kariéra byla plná vzestupů a pádů, ale jeho talent a vášeň pro hudbu ho udržely na špičce hudebního průmyslu. Jeho fanoušci stále očekávají novou hudbu a inspiraci, kterou jim poskytuje.

ONEmusicSingly

2000

The Real Slim Shady , The Real Slim Shady , The Real Slim Shady , Forgot About Dre

1999

The Way I Am , Guilty Conscience , Guilty Conscience , My Name Is , My Name Is , My Name Is , Any Man / WWIII , Guilty Conscience / I’m Shady , Guilty Conscience , Guilty Conscience , My Name is

1998

Just Don't Give a Fuck , Just Don’t Give a Fuck

1997

Just Don’t Give a Fuck