John Lennon

Datum narození:
9. října 1940

Místo narození:
Liverpool, Velká Británie

Datum úmrtí:
8. prosince 1980 (†40 let)

Vydavatelství:
Apple Records
Capitol Catalog
Capitol Records
Concert Gold
Geffen Records
Music for Pleasure
Polydor
TELDEC
Zapple Records

Oficiální stránky:
http://www.johnlennon.com

Externí odkazy:

Aktuálně z facebooku

Životopis

John Lennon, legendární britský hudebník a skladatel, je známý svým nezaměnitelným hlasem a texty, které oslovují miliony lidí po celém světě. Jeho hudba a osobnost zanechaly trvalý otisk v hudební historii.

Rané začátky a Beatles

John Lennon se narodil v Liverpoolu a začal hrát na kytaru již v mladém věku. Spolu s Paulem McCartneyem, George Harrisonem a Ringo Starrem založil legendární kapelu The Beatles. Skupina rychle získala popularitu a stala se jednou z nejvlivnějších hudebních skupin všech dob.

Sólová kariéra a Imagine

Po rozpadu The Beatles začal John Lennon svou sólovou kariéru a vydal ikonické album Imagine v roce 1971. Titulní skladba Imagine se stala hymnou míru a tolerance a zůstává jedním z nejznámějších hudebních děl všech dob.

Umělecká kreativita

John Lennon byl nejen výjimečným zpěvákem, ale také talentovaným skladatelem a textařem. Jeho písně, jako Give Peace a Chance, Jealous Guy a Instant Karma! odrážely jeho vášnivý pohled na svět a společnost. Lennon byl vždy otevřený novým hudebním směrům a experimentoval s různými styly.

Angažovanost a aktivismus

John Lennon byl známý svou angažovaností v mírových a politických otázkách. S manželkou Yoko Ono pořádal mírové protesty a aktivně bojoval za lidská práva. Jeho písně, jako Give Peace a Chance, se staly hymnou mírového hnutí a jeho hlas byl silným hlasem pro změnu.

Nezapomenutelný vliv

John Lennon zanechal trvalý vliv na hudbu a kulturu. Jeho texty byly hluboké a inspirující, a jeho hlas byl nezaměnitelný. I po jeho tragické smrti v roce 1980 jeho hudba a poselství žijí dál a nadále inspirují nové generace umělců a posluchačů.

Kontakt s fanoušky

John Lennon měl věrné fanoušky po celém světě. Jeho hudba a poselství nadále oslovují lidi, a jeho dílo je široce dostupné na různých hudebních platformách a v prodejnách.

Imagine a více

John Lennon byl nejen hudební legendou, ale také hlasem generace a bojovníkem za mír a lidská práva. Jeho hudba a poselství žijí dál a jeho jméno zůstává spojeno s nadějí a inspirací.

ONEmusicSingly

1980

(Just Like) Starting Over / Kiss Kiss Kiss , (Just Like) Starting Over / Kiss Kiss Kiss

1975

Imagine , Stand by Me , Stand by Me , No. 9 Dream , Be Bop a Lula / Move Over M S.L.

1974

#9 Dream , Whatever Gets You Through the Night , Whatever Gets You Through the Night , Whatever Gets You Thru the Night , Whatever Gets You Thru The Night

1973

Mind Games , Mind Games

1972

Happy Xmas (War Is Over) , Woman Is the Nigger of the World , Woman Is the Nigger of the World

1971

Happy Xmas (War Is Over) , Imagine , Power to the People , Power to the People , Mother , Happy Xmas (War Is Over)

1970

Mother , Mother / Why , Instant Karma! / Who Has Seen the Wind? , Instant Karma! / Who Has Seen the Wind? , Instant Karma (We All Shine On) , Instant Karma! / Who Has Seen the Wind?