Translation od Black Eyed Peas se nese ve znamení latinskoamerického rapu i koronaviru. Více ale záleží na hitech než na celém albu

29. ČERVNA 2020    •    PATRIK MÜLLER    •    0 KOMENTÁŘŮ


Hlavně v první dekádě nového milénia vysoce populární losangeleská pop-rapová skupina The Black Eyed Peas se stala na počátcích milénia vládci hitparád. Kdo by neznal hit Pump It, založený na staré surf-rockové písni Miserlou Dicka Daleyho, další energickou píseň Let’s Get It Started, humanitární hit Where is the Love? a nebo poslední velký globální hit Black Eyed Peas – party hit I Gotta Feeling.

ČÍST DÁLE

Asking Alexandria změkli a chtějí s albem Like a House on Fire zamířit do rádií. Náznaky nejsou špatné, ale...

24. KVĚTNA 2020    •    PATRIK MÜLLER    •    0 KOMENTÁŘŮ


Britská metalcorová kapela Asking Alexandria se rozhodla před novým albem Like a House On Fire pro změnu a z radikálnějšího metalového žánru s prvky obzvlášť tvrdých kytar, hlasové growlingu, jaký známe například z black metalu nebo death metalu, se přesunuli k více rádiově přívětivému stylu, který si bere inspirace z popu, moderního R&B a elektronické hudby.

ČÍST DÁLE

Shapeshifting kytarového virtuosa Satrianiho je kreativním a různorodým albem se skvělými muzikantskými výkony

18. DUBNA 2020    •    PATRIK MÜLLER    •    0 KOMENTÁŘŮ


Sluneční brýle, plešatá hlava a proklatě rychlá a zároveň chirurgicky přesná ruka. To je Joe Satriani. Kytarista, který je považován za jednoho z nejlepších současných kytaristů na světě. Joe Satriani nepotřeboval ve svých písních zpěv, protože všechno co kdy chtěl vyjádřit, mohl vyjádřit pomocí hmatníku, strun a trsátka. Mnohdy totiž ty nejvíce kouzelné momenty hudby přicházejí jakmile začne kytarové sólo. U instrumentálních kytaristů, jakým je Satriani však kytarová sóla tvoří úplně vše. Jak to Joeovi Satrianimu sóluje na novém albu Shapeshifting.

ČÍST DÁLE

Dříči Twenty One Pilots dokázali s novým albem Trench, že jsou jednou z největších hudebních skupin současnosti

4. LISTOPADU 2018    •    PATRIK MÜLLER    •    0 KOMENTÁŘŮ


Může se vám to nelíbit, můžete tuto skutečnost zbožňovat, faktem tak či onak zůstává, že Twenty One Pilots jsou jednou z největších hudebních skupin dnešní hudební scény. Skoro to už bude 10 let, co se vydali dobývat srdce hudebních fanoušků. Za tu dobu stihli vydat už 4 alba. Když k tomu připočteme, že mají za sebou turné po celém světě, skvělou fanouškovskou základnu, prodali miliony nahrávek a doma se jim leskne ta nejcennější hudební cena Grammy Award, není to vůbec špatný výkon.

ČÍST DÁLE
Malakian s dalším albem projektu Scars on Broadway fanoušky System of a Down potěší alespoň z části
Christina Aguilera nechala konečně holku z plakátů doma a vrací se jako skutečná osobnost
Kanye West snažící se ustálit svou bipolaritu na albu ye, nepřokonává šílence z The Life of Pablo, pořád je to ale výjimečné album
Shawn Mendes chce na třetím albu znít jako Kings of Leon, Pharrell, Sheeran i Police. Ovoce to ale moc nepřinese
Arctic Monkeys postavili na Měsíci dokonalý hotel s kasínem. Své staré já ale na Zemi nechávat nemuseli
Manic Street Preachers na Resistance Is Futile radí, ať nežijeme minulostí. Sami v ní ale žijí
Thirty Seconds to Mars chtějí být největší kapelou, která zachrání celý svět. Většina písní je ale prázdná
Judas Priest a Firepower. Další album metalových veteránů za zenitem? V žádném případě!
Moby tvrdil, že má od agenta CIA tajné informace o Donaldu Trumpovi. Teď na novém albu dovršil svou paranoidní posedlost koncem světa (znovu)
Dva hlavní úkoly Franz Ferdinand při nahrávání splinili. Zapracovali do svého stylu elektroniku a nahradili kytaristu
Další
články