Campaign Speech - skoro osmiminutová novinka od Eminema

24. ŘÍJNA 2016    •    KAROLÍNA HORÁKOVÁ    •    0 KOMENTÁŘŮ

Minulý týden přišel Eminem s novým trackem nazvaným Campaign Speech, který svým nevýrazným beatem dává prostor ke zdůraznění naštvané zpovědi tohoto slavného rappera.

Minimalistické pojetí celého songu dává vyniknout poselství, které chtěl Eminem říct světu. Týká se politiky a především reflektuje nadcházející prezidentské volby. Eminem ve své nové skladbě sarkasticky vyjadřuje svůj názor na republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa a rozhodně se nebojí být drzý. Vtipně překrucuje a rýmuje jeho politická hesla, čímž ukazuje svůj pevný postoj k tomuto kandidátovi. Dissuje nejen jeho, ale i všechny jeho podporovatele od Trayvona Martina přes Colina Kaepernicka až po Davida Hasselhoffa.

Eminem se tedy ve svém novém počinu pouští ostře do politiky, což mu nemůžeme pokládat za zlé, spíš naopak. Díky svému jménu a počtu fanoušků má obrovskou moc ovlivnit spoustu lidí a donutit je k zamyšlení. Eminem reflektuje aktuální politické dění ve své zemi, přidává vlastní názor a velkou porci vulgarity, která je působivá a víc než ostrá. Jen pro úplnost - prezidentské volby se budou v USA konat už v úterý 8. listopadu.

Eminem je známý svými kontroverzními texty a nový song Speech Campaign rozhodně z jeho stylu nevybočuje, což dokazují i následující pasáže: "Spusťte kohoutek, chystám se ponořit pod vodu spoustu Trumpových příznivců. A proč jsem se musel vrátit k těm teploušům, co mě dissovali. Velkolepější tajemství než zasraná kriminálka od Agathy Christie."

Společně s novým trackem potěšil své fanoušky informací o chystaném albu a ke Campaing Speech na svém Twitteru dodal: "Nebojte, pracuju na albu! A prozatím je tady tohle." Jestli bude chystané album stejné ostré jako tenhle song, tak je pak rozhodně na co se těšit.


Komentáře k článku

Pro možnost přidávání komentářů je nutné se příhlásit