Grammy: Beyoncé je jako první v historii nominovaná ve 4 žánrových kategoriích zároveň

7. LEDNA 2017    •    KAROLÍNA HORÁKOVÁ    •    0 KOMENTÁŘŮ

Grammy 2017 nekompromisně ovládla zpěvačka Beyoncé, která je letos nominována hned 9x, a to dokonce ve 4 žánrových kategoriích současně. Není se čemu divit, neboť její album Lemonade z roku 2016 bylo vychvalováno do nebes kritiky po celém světě. A jak to vypadá s dalšími nominacemi?

Vedle Lemonade nejdeme v nominacích na album roku také Adele a její album 25, kterého se prodalo rekordní počet kusů, dále je v nominacích na album roku Justin Bieber a jeho Purpose, Drake s albem Views a Sturgill Simpson a jeho A Sailor's Guide to Earth.

Beyoncé pak samozřejmě nechybí ani v nominacích na nahrávku roku, kde se opět objevuje i Adele, ale i Lukas Graham, Rihanna a Drake nebo Twenty One Pilots. Její jméno pak najdeme i v žánrových kategoriích, nechybí ani v kategorii Rock, v níž získala nominaci za skladbu s Jack Whitem Don't Hurt Yourself.

Třetí neoblíbenější kategorií je také Skladba roku a i zde je Beyoncé nominována a to s písní Formation. V patách jí jsou opět Adele a její hit Hello, Mike Posner s I Took a Pill in Ibiza, Justin Bieber a jeho Love Yourself a 7 Years od Christophera Brody Browna.

Jak udílení cen dopadne, můžeme sledovat 12. února 2017, ale už teď je jisté, že Beyoncé s prázdnou určitě neodejde, její profesionalita a do detailů promyšlené dílo nemůže zůstat nedoceněné, stejně jako dílo Adele. Možná se tak můžeme těšit na souboj mezi nimi - obě jsou úžasné, avšak jiné, která z nich nakonec porotu zaujala více, se dozvíme už v únoru.

Grammy, nominace


Komentáře k článku

Pro možnost přidávání komentářů je nutné se příhlásit