Ed Sheeran vydal novou desku Divide, která stojí za povšimnutí

19. BŘEZNA 2017    •    ADAM BĚLUNEK    •    0 KOMENTÁŘŮ

Teprve šestadvacetiletý Edward Christopher Sheeran vydal v pořadí již třetí album. Pokračuje ve své hře se znaménky a po debutovém albu + a x odhalil novou desku s názvem ÷ (nebo také Divide). Již podle prvních dvou singlů z toho alba, které byly vydány dřív, můžeme soudit, že půjde o úspěšné pokračování Sheeranovy práce.

Datum vydání: 3. března 2017
Délka: 08:15
Skladby: Eraser, Castle on the Hill, Dive, Shape of You, Perfect, Galway Girl, Happier, New Man, Hearts Don't Break Around Here, What Do I Know?, How Would You Feel (Paean), Supermarket Flowers

Asi dva měsíce před začátkem prodeje alba Divide Sheeran na svůj YouTube kanál umístil songy Castle on the Hill a Shape of You. Jako ochutnávku vybral určitě skvěle, protože tyto písničky vypovídají o charakteru celého alba. V Castle on the Hill Ed vzpomíná na staré časy, první polibky a první cigarety. V písni Shape of You se zpívá o lásce, nečekejte však žádnou romantickou baladu. Sheeran své dívce zpívá, že miluje její tělo a miluje její tvary. Obě písně jsou energické a určitě chytí za uši hned na první poslech. Sheeran v nich kombinuje své nejběžnější vyjadřovací prostředky, kterými je kytara a zpěv, písně jsou ale doplněny i o zvuky syntetické, další vokály nebo také bicí.

Na albu je ovšem velké množství líbivých melodií. Konkrétně se jedná o 12 písniček v celkové délce dosahující k padesáti minutám. Na deluxe verzi alba najdete o další čtyři písně navíc, nejedná se však o žádné vyplňovací songy, jsou to plnohodnotné písně se zajímavými hudebními nápady i chytlavými texty. Můžeme zmínit například píseň Barcelona, v které Sheeran rytmus písně udává svým vlastním dechem nebo píseň Nancy Mulligan, která nezapře určitě irské prvky a vypráví příběh lásky mezi Williamem Sheeranem a Nancy Mulligan.

Kus Irska můžeme slyšet i v písni Galway Girl, kterou najdeme na obou verzích Sheeranova nového alba. Pokud by vám někdo řekl, že napsal novou píseň, v které se refrén rapuje a sloky zpívají pod housle s flétnou hrající vyloženě irské melodie, asi byste si řekli, že autor spadl na hlavu. Sheeran se však i s takto nesourodými hudebními prvky popral výborně. Na albu samozřejmě neschází pomalé kytarové balady, které jsou pro Sheerana tak typické. Jednou z nich je smutná píseň Happier nebo pozitivněji zamilovaná Hearts Don't Break Around Here. Protikladem k těmto ryzím kytarovkám jsou písně, kde se Sheeran doprovází na piano. Tou je například Supermarket Flowers, u které se téměř zastaví čas. Velmi chytře je umístěna na samotný závěr desky (pokud ovšem nemáte deluxe verzi), protože vás po všech těch tanečních melodiích dokonale uklidní.

 


Komentáře k recenzi

Pro možnost přidávání komentářů je nutné se příhlásit